TARSİM

TARSİM "Güneş Yanığı" için Kolları Sıvadı!


Son yıllarda küresel ısınmanın ve iklimsel değişikliklerin etkisiyle, tarımsal faaliyetleri olumsuz yönde etkileyen riskler ortaya çıkıyor. Bunlardan birisi de güneş yanığı…

TARSİM, üreticilerden gelen talepler doğrultusunda, ülkemizde bağcılığın yapıldığı bölgelerde etkisini giderek arttıran güneş yanığı riskini teminat kapsamına almak üzere kolları sıvadı.

4 Mayıs'ta, Manisa’da gerçekleştirilen toplantı ile üzümde güneş yanığına neden olan faktörlerin ortaya konulması, bu riskin sigorta kapsamına alınabilmesi amacıyla yapılacak saha çalışmaları için proje ekibi oluşturularak konuya ilişkin ilk adım atıldı.

Toplantıya, Genel Müdürümüz Sayın Yusuf Cemil Satoğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Tarım Sigortaları ve Doğal Afetler Daire Başkanı Sayın Bekir Engürülü, Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü'nden Sayın Prof. Dr. Lütfi Pırlak, Pamukkale Üniversitesi Çal Meslek Yüksekokulu’ndan Sayın Dr. Aysel Yeşilyurt Er, Manisa Bağcılık Araştırma Enstitüsü'nden Müdür Sayın Akay Ünal ve Ziraat Yüksek Mühendisi Sayın Turcan Teker ile TARSİM Bitkisel Ürün Sigortaları Grup Müdürü Sayın Ertuğrul Çelik ve Manisa Bölge Müdürü Sayın Müjdat Çubukçu katılım sağladı.

 Copyright © 2018 TARIM SİGORTALARI HAVUZU | Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.