TARSİM

TARSİM Küçükbaş Hayvancılık Sektörü Toplantısı'nda


TARSİM, 17-19 Mart tarihleri arasında, Antalya’da, Türkiye Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) tarafından düzenlenen, "2018 Yılı İl Birlikleri İstişare ve Küçükbaş Hayvancılık Sektörünün Geleceğine Yönelik Yeni Yaklaşımlar” toplantısına katıldı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdürü Sayın Dr. Durali Koçak, Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Sayın Nihat Çelik, Et ve Süt Kurumu Genel Müdür Yardımcısı V. Sayın Ferda Yıldırım, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Başkan Yardımcısı Sayın Ramazan Çelebi, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Daire Başkanları ile İl Birlik Başkanlarının katılım sağladığı Toplantı’nın ilk gününde, Genel Müdürümüz Sayın Yusuf Cemil Satoğlu ve Hayvan Hayat Sigortaları Grup Müdürü Sayın Orhan Sarıtepe, Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifi Merkez Birliği Yetkilileri ile birlikte “İşletme Ekonomisi, Finansman ve Krediler” başlıklı oturumda yer alarak, bilgilendirmelerde bulundu.

Oturumda, Sayın Satoğlu, Devlet Destekli Tarım Sigortaları Sistemi’nin işleyişi, uygulamaları ve gelişimi; Sayın Sarıtepe, Küçükbaş Hayvan Hayat Sigortası’nın teminat kapsamı, hasar tespit ve ödeme işlemleri gibi başlıklara değinerek, katılımcıların sorularını cevapladı.

 
Copyright © 2018 TARIM SİGORTALARI HAVUZU | Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.