TARSİM

Azerbaycan TARSİM Modelini Yakın Takipte


TARSİM, 10-11 Ağustos tarihlerinde, İstanbul’daki Genel Müdürlüğü’nde, Azerbaycan Tarım Bakanlığı ve Azerbaycan Cumhuriyeti Finansal Piyasalar Denetim Otoritesi (FMSA) yetkililerini ağırladı.

Program çerçevesinde Genel Müdürümüz Sayın Yusuf Cemil Satoğlu, Genel Müdür Yardımcımız Sayın Zeki Karakurt, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Tarım Reformu Genel Müdürlüğü, Tarım Sigortaları ve Doğal Afetler Daire Başkanlığı'ndan Sayın Ahmet Karlıoğlu, TARSİM Teknik Müdürü Sayın Necati İçer, Dış İlişkiler ve Reasürans Müdürü Sayın Gamze Us, Devlet Destekli Tarım Sigortaları Sistemi’nin işleyişi, geçmişten bugüne kadar kat ettiği yol, elde edilen başarılar ve sonuçlar hakkında bilgi verdi, soruları yanıtladı.

Görüşmelerin ikinci gününde ise poliçe ve hasar süreçleri ile ilgili mevcut uygulamaların misafirlere aktarılmasının ardından, Azerbaycan’da oluşturulmak istenen TARSİM modeli için izlenmesi gereken yol hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.Copyright © 2017 TARIM SİGORTALARI HAVUZU | Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.