TARSİM
/>

İlçe Bazlı Kuraklık Verim Sigortası Sorgulama Girişi Devreye Alındı


İlçe Bazlı Kuraklık Verim Sigortası, 2017 yılı itibarıyla, Devlet Destekli Tarım Sigortaları Sistemi çerçevesinde, buğday ürününde uygulamaya alındı.   

Bu uygulamada, ilçeye bağlı köylerin verimlerini yansıtacağı belirlenen referans parsellerde, arazi gözlemleri ve sayımlar gerçekleştirildikten sonra temin edilen ürün numunelerinin incelenmesi ve hesaplamalar yapılması suretiyle, ilçenin gerçekleşen ortalama verim değeri belirlenmektedir. Gerçekleşen ortalama verim değerinin, ilçenin eşik verim değerinin altında kaldığının tespit edilmesi halinde ise ilçenin tüm köylerinde ürün hasadının tamamlanmasını takiben 30 gün içinde, İlçe Bazlı Kuraklık Verim Sigortası yaptıran tüm üreticilere hasar ödemesi yapılmaktadır.  

Söz konusu uygulamaya ilişkin sürecin il/ilçe düzeyinde hızlı bir şekilde takibi amacıyla, kurumsal internet sitemiz (www.tarsim.gov.tr) ana sayfası üzerinde İlçe Bazlı Kuraklık Verim Sigortası Sorgulama Girişi devreye alınmıştır.

Bu sekme üzerinden, il ve ilçe bilgileri ile İlçe Bazlı Kuraklık Verim Sigortası sorgulaması yaparak, bilgi alabilirsiniz.

 

Copyright © 2018 TARIM SİGORTALARI HAVUZU | Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.