TARSİM

TARSİM, Ulusal Sigorta ve Aktüerya Kongresi'ndeydi


TARSİM, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) ev sahipliğinde, 24-25 Haziran tarihlerinde, Ankara’da düzenlenen Ulusal Sigorta ve Aktüerya Kongresi’ne katıldı. Bu yıl 4.’sü gerçekleştirilen Kongre, önceki yıllarda olduğu gibi kamu otoritelerini, akademisyenleri ve sektör temsilcilerini bir araya getirdi.  

Kongre’nin açılışında konuşma gerçekleştiren TARSİM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Dr. Ahmet Genç, Türkiye’de sigortacılığın en az 150 yıllık geçmişi bulunduğunu dile getirerek, alt yapısı bakımından son 20 yılda yaşanan gelişmeleri önemli olarak değerlendirdi.

Kongre’ye, TARSİM Yönetim Kurulu Üyeleri Sayın Murat Kayacı ve Sayın Mehmet Akif Eroğlu, Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Tarım Sigortaları ve Doğal Afetler Daire Başkanı Sayın Bekir Engürülü, Genel Müdür Vekilimiz Sayın Zeki Karakurt, Tarım Sigortaları ve Doğal Afetler Daire Başkanlığı’ndan Mühendis Sayın Ahmet Savaş İntişah, Tarım Sigortaları Çalışma Grubu’ndan Mühendis Sayın M. Fatih Hacıalibeyoğlu, Mühendis Sayın Filiz Demir, TARSİM Genel Müdürlük’ten Teknik Danışman Sayın Necati İçer, Aktüerya ve Teknik İşlemler Müdürü Sayın Yüksel Kavasoğlu, Uzmanlar Sayın Aysuhan Turan, Sayın Pelin Ceylan, Uzman Yardımcısı Sayın Cengizhan Aslan, Ankara Bölge Müdürü Sayın Hanifi Can ve Kıdemli Uzman Sayın Demet Sözeri katılım sağladı.

İlk gün, Katastrofik Hasarlar ve İklim Paneli Oturumu kapsamında davetlilere sunum gerçekleştiren Sayın Karakurt, iklim değişikliğinin ve doğal afetlerin Dünya’daki ve Türkiye’deki etkilerini aktardı; tarımda risk yönetimi açısından TARSİM’in önemine değindi. Kongre’nin ikinci gününde ise Sayın Engürülü “Değişen Dünyada, Tarımda Sürdürülebilirlik ve Tarım Sigortası” başlıklı sunum gerçekleştirdi. Ayrıca, Kongre kapsamında açılan tanıtım standında TARSİM’e ilişkin bilgilendirmelerde bulunuldu.

Copyright © 2018 TARIM SİGORTALARI HAVUZU | Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.