TARSİM
/>

Basın Açıklaması


01.11.2017

BASIN AÇIKLAMASI

2005 yılında 5363 sayılı Tarım Sigortaları Kanunu ile kurulan ve ilgili yasal düzenlemeler çerçevesinde faaliyetlerini sürdüren Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM), kuruluşundan itibaren kamuoyu nezdinde şeffaflığa ve bilgi akışında sürekliliğe yüksek düzeyde önem vermektedir. Bu nedenle, bugün basın yayın organlarında yer alan haberle ilgili olarak aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek görülmüştür.
 
İlgili haberde özetle, Batman merkezli 5 ilde operasyon düzenlendiği, aralarında eksperlerin de bulunduğu ve haklarında gözaltı kararı bulunan şüphelilerin, TARSİM’i zarara uğrattıklarının belirlendiği ifadelerine yer verilmiştir. Ancak içerikte TARSİM'in mağdur edilen ve zarara uğratılan taraf olduğu belirtilmesine karşın, ilgili haber kamuoyunu yanıltan bir başlıkla aktarılmıştır.


Adli makamlara intikal eden olay yakın takibimizde olup, gereken çalışmalar işbirliği içinde sürdürülmektedir.

Bir kamu havuzu olarak ülkemiz tarımına ve üreticisine 10 yılı aşkın süredir dürüst, açık, güvenilir ve hesap verebilen bir anlayış çerçevesinde hizmet sunan TARSİM, örnek gösterilen bir kurum olma vizyonuyla, şimdiye kadar hukuka aykırı bir durum içinde yer almamıştır, bundan sonra da yer alması asla mümkün değildir.

Bu nedenle, TARSİM’in söz konusu haberde kamuoyunu yanıltan ve kurumsal itibarı zedeleyen bir başlıkla birlikte yer almasını üzüntüyle karşılamaktayız.

Yürütülen savcılık soruşturmasında gizlilik kararı olması nedeniyle, soruşturmanın seyrine göre ilerleyen süreçte gereken bilgilendirmeler yapılacaktır.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.

TARSİM

Copyright © 2018 TARIM SİGORTALARI HAVUZU | Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.